Strona główna POWIATY Tony pomocy z Włoch dla uchodźców z Ukrainy

Tony pomocy z Włoch dla uchodźców z Ukrainy

We wtorek, 22 marca br. do Staszowa przyjechał tir z Włoch z darami dla uchodźców z Ukrainy. Konwój z darami został zorganizowany przez firmę Progetto Ambiente z niewielkiej miejscowości Moglia. Firma udostępniła ciężarówkę i pokryła koszty logistyczne transportu.

Jak poinformowali kierowcy Stefano Arioli i pochodzący z Oględowa, Dawid Skuza – Zbiórka darów trwała niespełna dziesięć dni. Przywieźliśmy dużo suchej żywności, butelkowanej wody, opatrunki, materace oraz dużo odzieży, a także dla dzieci pieluchy i zabawki – dodaje Dawid Skuza.

Zbiórkę darów zainicjowała miejscowa parafia w Moglia, a zaangażowały się w nią całe rodziny z miejscowości Moglia, Gonzaga, Bondeno, San Giacomo delle Segnate i Pegognaga, stowarzyszenia Campino del Prete, FC Bondeno, Bunden in piasa, Acli Bondeno, Biancaneve, Moglia punto e capo, oraz właściciele firm Progetto Ambiente, Rinocar, Realtrailer, Autotrasporti Pigozzi Antenore, Forno Battistini, Ghidoni Bevande, Montanari Bevande, Perini Galliano, Ristorante Civico 48, Ristorante Vivi Cafè, Nicos, fabryka skrzynek Benazzi Dante, Guandalini autotrasporti, A Emporio Gerola.

Bardzo dziękuję wszystkim przyjaciołom z Włoch, którzy zaangażowali się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy – mówi burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. – Ten konwój jest świadectwem wielkiego serca darczyńców, solidarności z pokrzywdzonymi oraz manifestacją sprzeciwu wobec niesprawiedliwej, okrutnej wojny na Ukrainie. Część przywiezionych rzeczy zostanie rozdana pośród uchodźców przebywających w mieście i gminie Staszów, natomiast większość pojedzie dalej na Ukrainę, w transportach organizowanych z naszej gminy – dodaje burmistrz.

Kolejny transport z darami ze Staszowa wyjechał do Hrubieszowa, w piątek, 25 marca br. Na granicę z z Ukrainą pojechały między innymi lekarstwa, środki opatrunkowe, pieluchy, woda oraz jedzenie. Było to możliwe dzięki uprzejmości pana Jakuba Nowaka, który kolejny raz udostępnił samochód i zaangażował się w przewóz. W Hrubieszowie ładunek zostanie rozdzielony i docelowo ma być dostarczony do Czernichowa i Kalinówki (w obwodzie winnickim).

staszow.pl