Strona główna POWIATY mielecki To było prawdziwe święto kobiet

To było prawdziwe święto kobiet

Mielecka Strefa Kobiet to nowa propozycja Urzędu Miejskiego w Mielcu we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną SCK. Podczas dwóch dni, w miejskiej bibliotece odbył się szereg wydarzeń, które przyciągnęły liczną grupę mielczanek.

Warsztaty z psychologii pozytywnej, szkolenie z Krav Magi, konsutlacje dietetyczne, makijażowe, dermatologiczne oraz cieszące się ogromnym zainteresowaniem spotkanie ze stylistą – to tylko część atrakcji przygotowanych z myślą o mieszkankach Mielca z okazji Dnia Kobiet.

– Mam nadzieję, że taka formuła świętowania przypadła mielczankom do gustu. Jeśli tak właśnie było, zrobimy wszystko, by w przyszłym roku powtórzyć to wydarzenie, być może uda się poszerzyć jego program. To, co cieszy przede wszystkim, to możliwość spotkania się z tak liczną grupą mieszkańców, w tak pięknym miejscu jakim jest nowa biblioteka – mówi Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca.

Poza warsztatami i konsultacjami, na uczestniczki Mieleckiej Strefy Kobiet czekała też seria niespodzianek. Losowanie upominków i nagród, czy najważniejszy punkt wydarzenia „Trochę inny konkurs makijażu”, w którym w rolę wizażystek wcielili się Zastępca Prezydenta Mielca Paweł Pazdan, piłkarz ręczny Paweł Wilk oraz piłkarze nożni PGE FKS Stal Mielec Rafał Strączek i Łukasz Seweryn. Wykorzystując kosmetyki Mary Kay sprawdzili swoje umiejętności w wykonywaniu makijażu.

Drugiego dnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy zbiorowej mieleckich artystów „Zwykła/niezwykła kobieta”. Do Mielca przybyła także Krystyna Czubówna, która wzięła udział w spotkaniu autorskim z Krystyną Gucewicz. Obecność lektorki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Mielca.

www.mielec.pl