Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg TDK skutecznie sięga po zewnętrzne fundusze

TDK skutecznie sięga po zewnętrzne fundusze

Cztery wnioski i cztery decyzje o dofinansowaniu. TDK pozyskał blisko 190 tys. zł na organizację ciekawych inicjatyw.

Tarnobrzeski Dom Kultury może się pochwalić wyjątkową, bo stuprocentową skutecznością w pozyskiwaniu ministerialnych środków. Końcem zeszłego roku wicedyrektor Mariusz Ryś opracował i w imieniu instytucji złożył 4 wnioski o dofinansowanie różnych działań kulturalnych z budżetów programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Po rozpatrzeniu odwołań już wiadomo, że wszystkie cztery projekty zostały pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do dofinansowania. Łącznie na ich realizację do TDK-u trafi prawie 190 tys. zł netto.

Ministerstwo doceniło plany organizacji znanych już dorocznych wydarzeń: XXVIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej oraz XXV Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, ale także nowej inicjatywy: Festiwalu „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza. TDK otrzyma także dofinansowanie z programu „Infrastruktura domów kultury”, dzięki któremu zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy do sali widowiskowej. Warto dodać, że TDK znalazł się w dość wąskiej grupie beneficjentów, którym udało się zdobyć dofinansowanie, ponieważ wnioski złożyło kilka tysięcy instytucji kultury z całej Polski, a pozytywnie rozpatrzono ok. 17-20 procent.

– To bardzo cieszy, że nasze inicjatywy zostały docenione – mówi dyrektor Piotr Markut.- Zakres realizacji zaplanowanych wydarzeń zostanie oczywiście dostosowany do sytuacji epidemicznej. Pracujemy nad tym obecnie, by wydarzenia były nie tylko atrakcyjne, ale również bezpieczne, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów. Mamy nadzieję, że wszystkie uda się zrealizować. To duże wyzwanie.

Jak tłumaczy dyrektor, być może część działań uda się przenieść do sieci, czy przesunąć termin na jesień, a także nieco zmienić formułę niektórych z nich. Trwają prace nad projektami. Szczegóły dotyczące planowanych wydarzeń mamy poznać po otwarciu instytucji kultury.

www.tarnobrzeg.pl