Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Tarnobrzeski Dom „Senior+” tętni życiem

Tarnobrzeski Dom „Senior+” tętni życiem

Za nami oficjalne otwarcie Dziennego Domu Senior+ w Tarnobrzegu. Dom przygotowany jest na przyjęcie 50 seniorów. Dzienny Dom Senior+ utworzono w ramach Programu wieloletniego „Senior +”.

W uroczystości brali udział m.in. tarnobrzescy seniorzy, przedstawiciele tarnobrzeskich jednostek pomocy społecznej, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie Małgorzata Dankowska i prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.
Na parterze odremontowanego budynku seniorzy mogą korzystać już z sali ogólnodostępnej, pełniącej funkcję jadalni i świetlicy. Poza tym w domu funkcjonuje już kuchnia ze zmywalnią przystosowaną do wydawania posiłków, sala do utrzymania aktywności ruchowej, a także pokój zabiegowo-pielęgniarski. Seniorzy mogą korzystać także z pomieszczenia klubowego, które wyposażone jest m.in. w regały z książkami i prasą oraz z sali terapii zajęciowej.
Na piętrze budynku przebudowano trzy pomieszczenia: pokój przeznaczony dla administracji – kierownika Domu oraz pokój socjalny dla pracowników.

Prezydent Dariusz Bożek podkreślał, że Dzienny Dom Senior+ będzie zaspokajał potrzeby ludzi starszych, aktywizował ich, wypełniał czas wolny, a także zapewniał terapię – nie odrywając uczestników od własnego środowiska.
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Uczestnicy mogą korzystać z obiadów przygotowanych w kuchni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, które są dowożone do budynku przy ul. Sandomierskiej. W budynku zamontowana jest również winda.
Po spotkaniu w Dziennym Domu Senior+ prezydent Dariusz Bożek zaprosił wicemarszałek Ewę Draus do zwiedzenia nowej siedziby Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000.

www.tarnobrzeg.pl