Strona główna POWIATY Tarcza za ponad 11 mln zł

Tarcza za ponad 11 mln zł

Jedną ze znaczących form wsparcia dla działań zapobiegających negatywnym skutkom wynikających z sytuacji pandemicznej w kraju, jest uruchomienie rządowego programu ,,TARCZA DLA SAMORZĄDÓW”, którego środki wesprą realizację inwestycji. Wartość programu w skali całego kraju wynosi 6 miliardów złotych.

W dniu 25 czerwca br., takie wsparcie otrzymały wszystkie samorządy powiatu staszowskiego. W czasie spotkania w Starostwie staszowskim poseł Anna Krupka przekazała symboliczne czeki, które odebrali: starosta staszowski Józef Żółciak, a także burmistrzowie i wójtowie z terenu ziemi staszowskiej.

Przekazane środki będzie można wykorzystać na realizację inwestycji jak np.: remonty szkół i przedszkoli, budowę wodociągów i kanalizacji, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw realizujących samorządowe zadania inwestycje. Pieniądze, które pośrednio z pewnością przyczynią się do zachowania dotychczasowych miejsc pracy, będą przekazywane samorządom w formie przelewów na ich wniosek, bez zbędnej biurokracji.

Wysokość wsparcia dla samorządów powiatu staszowskiego z funduszu ,,TARCZY DLA SAMORZĄDÓW”, wynosi dokładnie 11 mln 254 tys. 285 zł, w tym dla:

  1. powiatu staszowskiego – 2 mln 501 tys. 999 zł,
  2. miasta i gminy Staszów – 2 mln 163 tys. 078 zł,
  3. miasta i gminy Połaniec – 1 mln 334 tys. 933 zł,
  4. miasta i gminy Osiek – 500 tys. zł,
  5. miasta i gminy Oleśnica – 1 mln 728 tys. 968 zł,
  6. miasto i gmina Szydłów – 619 tys. 716 zł,
  7. gmina Łubnice – 564 tys. 131 zł,
  8. gmina Rytwiany – 646 tys. 228 zł,
  9. gmina Bogoria – 1 mln 195 tys. 232 zł.

Podsumowując spotkanie, poseł Anna Krupka stwierdziła, że do tej pory, na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy, rząd Rzeczypospolitej Polskiej wsparł działania antykryzysowe łączną kwotą 100 miliardów zł, a więc każdego dnia środkami o wartości ponad 1 mld zł. Starosta staszowski Józef Żółciak, na ręce poseł, wiceminister sportu Anny Krupki podziękował za otrzymane w dniu dzisiejszym wsparcie z ,,TARCZY DLA SAMORZĄDÓW”, informując jednocześnie, że nie jest to jedyna forma pomocy skierowana do przedsiębiorców. Do dnia 25 czerwca br. do Powiatowego Urzędu Pracy w Staszowie, wpłynęło 2 956 wniosków od przedsiębiorców, z czego, m.in. zrealizowano 2 209 wniosków na kwotę 11 mln 041 tys. zł. o niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy, z możliwością ich umorzenia w 100%. Pozostałe 677 wniosków, dotyczących dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych, jest aktualnie realizowane w formie wypłat w trzech transzach przyznanych środków.

www.staszowski.eu