Strona główna POWIATY Tajemniczy escape room w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Tajemniczy escape room w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dla miłośników zagadek, historii oraz zamków Miejska Biblioteka Publiczna im. Wańkowicza przygotowała coś ciekawego – wirtualny escape room. Wśród tych, którzy rozwiążą zadanie rozlosowane będą nagrody!

Nasze okolice słyną z pięknej architektury. Baranów Sandomierski, Ujazd, Krasiczyn, Przemyśl to tylko niektóre miejscowości, znane między innymi ze wspaniałych budowli, warownych zamków czy majestatycznych ruin.

Często widzimy je na stronach internetowych, w gazetach, albumach czy programach telewizyjnych. A przecież te urokliwe, pełne tajemnic miejsca można z łatwością zobaczyć z bliska. Okres wakacji to świetna okazja do zwiedzania okolicy i poznania siedzib wielkich rodów. To wspaniała lekcja historii, poznania świata, który już przeminął, tradycji i życia ludzi w poprzednich epokach.

By zainteresować stalowowolan tą tematyką i być może zainspirować do krótkiej wycieczki, MBP stworzyła wirtualny escape room o wybranych zamkach naszych okolic. To będzie połączenie zabawy i nauki. Intencją twórców było, aby do tej zabawy włączyły się całe rodziny, rodzice z dziećmi, młodzież.

Dla wytrwałych dodatkowo zorganizowany jest konkurs. Spośród osób, które rozwiążą zadania i wypełnią poprawnie formularz znajdujący się na końcu aplikacji, rozlosowane będą 3 nagrody (gry planszowe, puzzle).

Konkurs trwa do 31 sierpnia i aby wysłać zgłoszenie, niezbędna będzie Karta Biblioteczna MBP w Stalowej Woli.

Po zakończeniu konkursu aplikacja będzie nadal dostępna.

A oto link do zabawy: https://tiny.pl/7f321

 

www.stalowawola.pl