Strona główna POWIATY Szlachetna akcja dla potrzebujących rodzin

Szlachetna akcja dla potrzebujących rodzin

Rodzin potrzebujących pomocy i żyjących w biedzie jest naprawdę wiele. Żyjąc na co dzień swoim własnym życiem, nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Szlachetna Paczka jest jednym z projektów społecznych w Polsce, który ułatwia nam pomoc właśnie tym najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

Z naszego stalowowolskiego rejonu do akcji zostało włączonych 28 rodzin. 3 z nich ciągle szuka jeszcze swoich darczyńców. W tegoroczną pomoc w ramach Szlachetnej Paczki zaangażowały się jednostki samorządowe jak Urząd Miejski w Stalowej Woli, przedstawiciele sportu, m.in. piłkarze Piłkarskiej Spółki Akcyjnej „Stal” Stalowa Wola, szkoły miejskie, np. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, czy stalowowolskie firmy i osoby prywatne.

Celem akcji jest przede wszystkim zapewnienie niezbędnych środków do życia dla rodzin, wsparcie emocjonalne oraz motywowanie do zmian na lepsze. Wolontariusze akcji dbają
o to, aby rodziny biorące udział w projekcie były wiarygodne i naprawdę potrzebujące. To także oni dowiadują się czego dana rodzina najbardziej potrzebuje i sporządzają jej opis znajdujący się w bazie na www.szlachetnapaczka.pl

Teraz wszystko zależy od darczyńcy, którym może być jedna osoba lub grupa przyjaciół, firma, szkoła itp. Darczyńca wybierając rodzinę z bazy na www.szlachetnapaczka.pl zobowiązuje się zapewnić jej potrzeby w jak największym stopniu, przygotowując paczkę i dostarczając ją później do wskazanego magazynu.

W tej edycji magazyn Szlachetnej Paczki, gdzie Darczyńcy będą przywozić przygotowane przez siebie paczki, mieścić się będzie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Stalowa Wola – Osiedle Charzewice.

Finał akcji odbędzie w dniach 6-8 grudnia. Wtedy to wolontariusze będą osobiście przekazywać paczki rodzinom.

Jak zrobić Paczkę?

W dniu 16 listopada 2019 roku została otwarta baza z historiami Rodzin w potrzebie. Od tego dnia będzie można wybrać Rodzinę i przygotować dla niej paczkę.

  1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny. Pierwszym krokiem będzie wybór okolicy, w której chcesz pomagać.
  2. Zapoznaj się z opisami Rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby.
  3. Do przygotowania paczki możesz zaprosić znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej przygotować pełną pomoc.
  4. Bądź w kontakcie z Wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie Rodziny. To on odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Skontaktuje się z Tobą po wyborze rodziny.
  5. W czasie finału (7-8 grudnia 2019 roku) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekażecie je Wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty Rodzinie.
  6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak Rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci jej podziękowanie.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki www.szlachetnapaczka.pl

www.stalowawola.pl