Strona główna POWIATY Szkoła Podstawowa w Zrębinie obchodziła Dzień Pluszowego Misia

Szkoła Podstawowa w Zrębinie obchodziła Dzień Pluszowego Misia

Historia Pluszowego Misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych T.Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka.
Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie , gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia „Teddy” i tak się je nazywa do tej pory. I tak to,  od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością
Święto Pluszowego Misia zostało ustanowione w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę powstania tej popularnej maskotki i na całym świecie obchodzone jest 25 listopada.
Chyba nie ma pokoju dziecięcego, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.
Wielu z nas ma swojego ulubionego pluszowego misia, którego pamiętamy
z dzieciństwa. Pomagał zasypiać, znał wszystkie sekrety, był przytulany, gdy szukaliśmy pocieszenia w smutnych chwilach.
W naszej szkole uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego również uroczyście obchodzili Święto Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały prezentację przypominającą historię maskotki, poznały wiele ciekawostek dotyczących niedźwiedzi. Przypomnieliśmy sobie również bajki, których głównymi bohaterami są właśnie misie.
Misiu, w dniu Twojego święta życzymy Ci wszystkiego najlepszego!
www.portal.polaniec.eu