Strona główna POWIATY Świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia wolontariusze na całym świecie obchodzili swoje święto. Z tej okazji w Stalowej Woli już po raz kolejny została zorganizowana Gala Wolontariatu, podczas której wyłoniono między innymi Wolontariusza Roku.

– Uroczysta Gala Wolontariatu to wspaniała okazja, aby złożyć szczególne podziękowania i życzenia wszystkim, którzy pomagając innym, dzielą się sobą. Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest swój czas. Serdeczny uśmiech i uścisk dłoni to rzeczy bezcenne. Pełna podziwu patrzę na Państwa zaangażowanie i pracę, bo to właśnie Państwo sprawiacie, że trudne życie wielu osób staje się kolorowe. Chylę czoła przed Państwa działaniami i życzę ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy. Jesteście Państwo nam potrzebni a Państwa działania są niezbędne dla mieszkańców Stalowej Woli – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

Podczas uroczystości prelekcję pt. „Współczesny wolontariat – czyli jaki?” wygłosiła Beata Jucha, która w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jest Koordynatorem Klubu Wolontariusza i na co dzień pomaga wolontariuszom. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt. „Pomaganie jest cool”, który przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, dla dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz uczniów szkół podstawowych. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a wyróżnieni i zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Żadna gala nie odbyłaby się bez występów artystycznych, dlatego uroczystość uświetniły pokazy zespołów ze Spółdzielczego Domu Kultury i Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Punktem kulminacyjnym było rozstrzygniecie plebiscytu na Wolontariusza 2019 roku. Został nim Rafał Banasik, który od 1997 roku związany jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a od 2 lat jest szefem stalowowolskiego sztabu. Od 2013 roku działa w Stowarzyszeniu „Grupa Inicjatyw Twórczych”, od 2014 roku w Stowarzyszeniu „Rowerzyści ze Stali”. Jest inicjatorem wielu imprez i zbiórek charytatywnych. II miejsce w konkursie otrzymała Paulina Dąbal, organizatorka „Szlachetnej Paczki”. III miejsce przyznano Hubertowi Bojarskiemu, wolontariuszowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jury wyróżniło również Agnieszkę Żymek, wolontariuszkę „Szlachetnej Paczki”. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 26 kandydatów.

www.stalowawola.pl