Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Święto Tańca wróciło do Tarnobrzega

Święto Tańca wróciło do Tarnobrzega

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, wielkie święto tańca powróciło w nowej scenografii, za to z niezmiennie niesłabnącą pasją. W niedzielę, 5 czerwca odbył się Tarnobrzeski Turniej Tańca Towarzyskiego „Samba 2022”. Na parkiecie tarnobrzeskiej hali MOSiR rywalizowało ponad 400 zawodników z kilkunastu kubów z całej Polski. Sportowej rywalizacji towarzyszyły momenty wzruszenia podczas pozaturniejowych pokazów tańca najmłodszych uczestników zajęć Tarnobrzeskiej Samby, a także wielki podziw dla popisów grupy dorosłych sambowiczów.

Tegoroczny turniej w liczbach – impreza trwała 12 godzin non stop, rozegrane zostały 4 rundy turnieju, Szkołę Tańca Samba Tarnobrzeg reprezentowało łącznie, zarówno w turnieju sportowym, ale i w pokazach pozaturnejowych, ponad 400 osób, podczas całego dnia zmagań turniejowych przez halę MOSiR przewinęło się łącznie  około 1000 osób – zawodników, widzów i par pokazowych, pary sędziowało 9 sędziów wytypowanych przez Polskie Towarzystwo Taneczne, 17 zawodników uzyskało awans do wyższych klas tanecznych, tarnobrzeżanie stawali na podium 15 razy. Wielkie gratulacje!

Turniej zorganizowała Szkoła Tańca Samba Tarnobrzeg we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Turniej patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.

tarnobrzeg.pl