Strona główna POWIATY Superliga piłkarzy ręcznych w Staszowie

Superliga piłkarzy ręcznych w Staszowie

Ten mecz na długo zapisze się w historii staszowskiego sportu. Hala Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie w sobotę, 19 lutego, wypełniła się po brzegi miłośnikami piłki ręcznej. Boisko było miejscem rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych pomiędzy Handball Stalą Mielec i Orlen Wisłą Płock.

Mecz w Staszowie to efekt współpracy Handball Stali Mielec ze sponsorem klubu, firmą ENEA Elektrownia Połaniec oraz miastem Staszów. To była nie lada gratka dla kibiców piłki ręcznej w Polsce. Na trybunach zasiedli miłośnicy szczypiorniaka, którzy gorąco dopingowali zawodników. Wśród obserwujących mecz znaleźli się między innymi Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, Józef Żółciak – starosta staszowski, Grzegorz Rajca – przewodniczący Rady Powiatu w Staszowie oraz Marcin Kaczmarczyk – przedstawiciel ENEA Elektrownia Połaniec. Emocji nie brakowało, a walka na boisku staszowskiego PCSu była zacięta. Podopieczni Rafała Glińskiego nie ustępowali faworytom meczu – aktualnemu wicemistrzowi Polski i uczestnikowi Ligi Europejskiej – Orlenowi Wisła Płock. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną Nafciarzy 36:25. MVP meczu został zawodnik Wisły Płock, Mikołaj Czapliński.

Mieleccy szczypiorniści przygotowali w przerwie meczu atrakcję dla najmłodszych kibiców. Przy wejściu na trybuny przeprowadzono losowanie – ci, którym sprzyjał los, zostali zaproszeni do wspólnego treningu z Rafałem Krupą, zawodnikiem Stali Mielec. Partnerem projektu „Trening z mistrzem – sportowe spotkanie dzieci z drużyną piłkarzy ręcznych” była ENEA Elektrownia Połaniec.

staszow.pl