Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Sukces tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski!

Sukces tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski!

W Krakowie na 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg stawali dziesięć razy na podium. Zdobyli w ostatnich zawodach 2019 roku 3 złote medale, 4 srebrne i 3 brązowe osiągając po raz kolejny znakomity wynik.

Klasę 9 (zawodników grający na stojąco) zdominowali trzej nasi zawodnicy: Dawid Sowa, Antoni Biedziuk i Mariusz Matejek, którzy wygrali fazę grupową i spotkali się w półfinale. Dawid pokonał 3:0 (5,6,2) Edmunda Renkel – Start Gorzów Wielkopolski, natomiast Antoni wygrał 3:1 (6,-1,6,13) z  Mariuszem.
Finał to emocjonujący pięciosetowy pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł Dawid pokonując 3:2 (3,-9,9,-5,7) Antoniego.

Klasę 4 „wózki” wygrał Krzysztof Żyłka, który w finale pokonał 3:0 (9,8,5) Rafała Lisa Szansa-Start Gdańsk.

Emilia Kotarska w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet w grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk

Paweł Włodyka w klasie 10 wygrał fazę grupową turnieju i doszedł do finału bez straty seta. Finał to kolejny zacięty mecz z Igorem Misztalem (reprezentantem kraju) ze Startu Zielona Góra. Po świetnym meczu Paweł (niedysponowany, kontuzja) przegrał nieznacznie 2:3 (8,-2,-8,9,-9) z Igorem.

W klasie 3 „wózki” zdobyto dwa medale, srebrny – Maciej Nalepka, w finale 1:3 (-5,10,-4,-6) przegrał z Mariuszem Czerwińskim – Start Radom i brązowy medal, który zdobył Janusz Chamot.

W klasie łączonej 1-2 „wózki” Piotr Sokalski wywalczył medal srebrny natomiast Mateusz Walski był czwarty.

Paweł Mazuryk w klasie 8 z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsca i doszedł do półfinału gdzie po dobrym meczu uległ 1:3 (-10,-9,8,-5) Pawłowi Jabłońskiemu – KS Bronowianka Kraków.

W klasie 11 Paweł Demkowicz był o krok od wyjścia z grupy i gry w ćwierćfinale ale przegrał decydujący mecz 2:3 (3,-9,-8,5,-10) z Piotrem Dobrzyńskim – Start Gorzów Wielkopolski prowadząc w piątym secie 10:8.

inf. IKS JEZIORO Tarnobrzeg
www.tarnobrzeg.pl