Strona główna POWIATY Sukces akcji „Cebulki za odpady”

Sukces akcji „Cebulki za odpady”

1,5 tony sprzętów elektrycznych i elektronicznych oddali mieszkańcy Stalowej Woli podczas sobotniej akcji „Cebulki za odpady”, której organizatorem był Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli a współorganizatorem Miejski Zakład Komunalny. Już od wczesnych godzin porannych ustawiały się kolejki chętnych, by oddać elektroodpady w Rupieciarni przy ulicy 1-go Sierpnia. Mieszkańcy pozbywali się telewizorów, lodówek, komputerów ale również płyt CD, żyrandoli, baterii czy czajników elektrycznych.

W sumie wydano 6 tysięcy cebulek kwiatowych tulipana, szafirka, narcyza trąbkowego, jaskiera i krokusa botanicznego w pakietach. Każdy więc otrzymał różne rodzaje kwiatów. I tak:

– za każde 5 płyt CD lub 5 baterii –1 cebulka kwiatowa
– za małe elektroodpady (np. telefon, pilot od telewizora) – 10 cebulek kwiatowych
– za średnie elektroodpady (np. mikrofalówka, czajnik elektryczny) – 20 cebulek kwiatowych
– za duże elektroodpady (np. lodówka, zmywarka) – 30 cebulek kwiatowych

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców już dziś wiadomo, że to nie ostatnia tego typu ekologiczna akcja. Dziękujemy za duży odzew i zapraszamy na kolejne jej edycje.

Akcję „Cebulki za odpady” Miasto Stalowa Wola zrealizowało w ramach projektu „Modelowe Rozwiązania na Trudne Wyzwania” – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego.

stalowawola.pl