Strona główna POWIATY Strażacy ochotnicy z terenu gminy Nowa Dęba pomagali w likwidacji skutków powodzi

Strażacy ochotnicy z terenu gminy Nowa Dęba pomagali w likwidacji skutków powodzi

W ostatni weekend czerwca strażacy ochotnicy z terenu gminy Nowa Dęba – druhowie z OSP Chmielów i OSP Nowa Dęba pomagali w likwidacji szkód wyrządzonych przez powódź błyskawiczną w powiecie łańcuckim i rzeszowskim.

W sobotę 27 czerwca 3 członków OSP Chmielów wcześnie rano udało się do miejscowości Tarnawka (powiat łańcucki), gdzie pomagało w usuwaniu skutków powodzi błyskawicznej spowodowanej obfitymi opadami deszczu.

W niedzielę 28 czerwca 5 druhów z OSP Nowa Dęba zostało zadysponowanych do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, gdzie nastąpiło zgrupowanie sił i środków, skąd zastępy OSP udały się do wyznaczonych miejscowości, które ucierpiały wskutek powodzi. OSP Nowa Dęba została zadysponowana do miejscowości Błędowa Tyczyńska w gminie Chmielnik (powiat rzeszowski).

Na miejscu druhom przydzielono zadania polegające na oczyszczeniu koryta rzeki z drzew i przedmiotów tamujących swobodny przepływ wody. Jeden z zatorów był spowodowany przez samochód, który porwała woda. W sobotę prowadzono między innymi prace mające na celu umożliwienie w dniu następnym działanie Obwodowej Komisji Wyborczej zlokalizowanej w Domu Kultury.
Strażacy razem z żołnierzami Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali poszkodowanym mieszkańcom także w pracach porządkowych, m.in. wycinaniu złamanych drzew, wynoszeniu z domów zalanych mebli, wypompowywaniu brudnej wody ze studni, usuwaniu błota i mułu oraz pracach porządkowych.

Działania prowadzone były w ramach wyjazdu – kompanii powodziowej „Tarnobrzeg”, którą dowodził mł. bryg. Adam Smykla z JRG PSP Nowa Dęba.

 

www.nowadeba.pl