Strona główna POWIATY mielecki Straż Miejska w Mielcu zwiększa zakres swoich działań

Straż Miejska w Mielcu zwiększa zakres swoich działań

Od godziny 7.00 do 22.00, siedem dni w tygodniu – taki system pracy przyjęła Straż Miejska w Mielcu wraz z chwilą pojawienia się wirusa COVID-19 w naszym mieście.

Ostatnie tygodnie to czas wytężonej pracy wszystkich służb ratowniczych, w tym także Straży Miejskiej. Zakres zadań mieleckiej Straży Miejskiej poszerzył się między innymi o współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Strażnicy pomagają w transporcie produktów żywnościowych i farmakologicznych dla osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców niezmiennie pozostają numery telefonów, pod którymi można uzyskać najpotrzebniejsze informacje na temat obecnej sytuacji dotyczącej koronawirusa w naszym mieście.

Straż Miejska w Mielcu współpracuje z Komendą Powiatową Policji, ale organizuje także patrole własne. Do zadań Straży Miejskiej w Mielcu należy między innymi prowadzenie monitoringu miejsc, gdzie dotychczas przebywało najwięcej osób, typu place zabaw, boiska. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, na terenie całego kraju obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń powyżej dwóch osób. Przy pomocy systemu monitoringu miejskiego dyżurny odpowiedzialny za nadzór jest w stanie szybciej zareagować wysyłając patrol do miejsca, gdzie przebywa więcej niż dwie osoby.

Straż Miejska w Mielcu angażuje się także w akcje społeczne oraz edukacyjne, których głównym zadaniem jest uświadamianie mieszkańców o konieczności pozostania w domu oraz szczególnego przestrzegania środków bezpieczeństwa.

Straż Miejska w Mielcu:

tel. alarmowy – 986

Telefon stacjonarny: 17 787 44 22 lub 17 787 44 24

www.mielec.pl