Strona główna POWIATY mielecki Straż Miejska rozdaje maseczki wielokrotnego użytku

Straż Miejska rozdaje maseczki wielokrotnego użytku

Czwartek 16 kwietnia jest pierwszym dniem obowiązywania w Polsce obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Można to robić za pomocą części odzieży (np. szalika) lub maseczki.

Jak się okazuje mielczanie bardzo sumiennie wywiązują się z wprowadzonego nakazu. Na bieżąco przypominają o tym także strażnicy miejscy, którzy już drugi dzień w różnych punktach naszego miasta rozdają maseczki mieszkańcom. Dziś (16.04.) do akcji rozdawania maseczek dołączyli także mieleccy policjanci. Są to maseczki wielokrotnego użytku, wykonane z bawełnianej tkaniny, które można prać.

W czwartek dużą ilość maseczek rozdano m.in. wśród handlujących i kupujących na miejskim targowisku przy Hali Targowej. Bezpłatne „miejskie” maseczki trafiły także do punktów doładowań kart MKS i do mieleckiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, którego działacze przekazali maseczki najbardziej potrzebującym.

W najbliższych dniach kolejne partie z ponad 20 tysięcy maseczek zakupionych decyzją Prezydenta Miasta Mielca, będą dystrybuowane wśród mieszkańców naszego miasta m.in. przez Straż Miejską i MOPS.

Dobry przykład stosowania maseczki daje także mielecki Gryf stojący na rynku starego miasta.

www.mielec.pl