Strona główna POWIATY mielecki Statuetki „Leonardo” przyznane

Statuetki „Leonardo” przyznane

W dniu wczorajszym w hotelu “Iskierka” miała  miejsce inauguracja XII Mieleckiego Festiwalu Nauki  i Techniki. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście,  wśród nich  Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak , Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski , Przewodniczący Rady Powiatu Marek Paprocki i Rady Miejskiej Bogdan Bieniek. Podczas  uroczystej gali   wręczone zostały statuetki “LEONARDO” w 4 kategoriach.

W  kategorii Mielecki Talent statuetka trafiła do Wojciecha Koszelskiego , wielokrotnego Mistrza Świata w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych  i rakiet wysokociśnieniowych.

W kategorii Nauka statuetkę odebrał dr inż. Józef Grzybowskiego współtwórca pierwszego cyfrowego autopilota do samolotów lekkich APC01 i mikroprocesorowego systemu rejestracji do prób w locie PSR 03, posiadający wdrożenia autorskich systemów pomiarowych i sterujących w wielu firmach min. w  LEAR Corporation i PZL Mielec.

W kategorii Przedsiębiorstwo statuetkę otrzymała firma EUROTECH tworzącej użyteczne rozwiązania w obszarze systemów bezzałogowych. Eurotech specjalizuje się w projektowaniu i produkcji DEDYKOWANYCH urządzeń dla poszukiwań, stymulacji, serwisowania i eksploatacji ropy i gazu ziemnego.

Natomiast statuetkę w kategorii Społeczna Odpowiedzialność  otrzymała  firma Enervigo, zajmująca się m.in. projektowaniem i budową wysokowydajnych gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu, wspierająca min. Dom Dziecka w Skopaniu oraz mielecki sport.

Całość gali uświetnił występ kwartetu saksofonowego Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu  , występ taneczny podopiecznej Izabeli Serwan teatr tańca  AleToNic,  oraz  Tatiany Vakala ukraińskiej nauczycielki prowadzącej Studio Wokalu w Nowomoskowsku . Ciekawe doświadczenia fizyczne, przedstawił Paweł Pasterz, Polimedia   zapraszając  w ten sposób wszystkich do udziału  w kolejnych dniach festiwalu.

Festiwal trwać będzie do 29 maja

http://festiwal12.ckp.edu.pl.

mielec.pl