Strona główna POWIATY Staszowskie Dni dla Ziemi

Staszowskie Dni dla Ziemi

Światowy Dzień Ziemi rozpoczął się w Staszowie o godz. 10:00 w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych. Staszowskie Dni dla Ziemi potrwają aż do 3 maja.

Na wszystkich, którzy przynieśli do Parku elektrośmieci czekały specjalnie przygotowane sadzonki drzewek, kwiaty oraz cebulki kwiatowe przygotowane przez Nadleśnictwo Staszów oraz Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Staszowa. Starym i zużytym sprzętem został wypełniony cały kontener na odpady. Burmistrz Leszek Kopeć ufundował także specjalne nagrody dla szkół, które włączyły się w akcję i przyniosły elektroodpady.

Staszowskie Dni dla Ziemi to również kolejne, zielone nasadzenia. W Parku Miejskim im. Górników Siarkowych pojawiło się 6 brzóz oraz 4 jabłonie. W sadzeniu drzew uczniom pomagał burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć, zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek, nadleśniczy, Nadleśnictwa Staszów, Adam Lubera, prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Grażyna Jarosz, koordynator projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”, Beata Wójcik oraz pracownicy PGKiM Staszów.

Podczas pierwszego dnia Staszowskich Dni Dla Ziemi podsumowano projekt Bazy Staszowskiego Wolontariatu pt. „Ochrona ptaków naszej okolicy. Wieszanie budek lęgowych i sadzenie drzew” .W Parku zamontowana została tablica edukacyjna, na której przeczytamy najważniejsze informacje o budkach lęgowych i ptakach, którym można pomóc.

Ty też możesz włączyć się w Staszowskie Dni Ziemi i zadbać o środowisko. Idź na spacer i posprzątaj swoją okolicę! Weź ze sobą worek i rękawiczki i zbierz odpady, które widzisz wokoło. Potrzebne akcesoria otrzymasz w UMiG w Staszowie, w pokoju nr 15 w godzinach pracy urzędu.

Organizatorami Staszowskich Dni Dla Ziemi są: Gmina Staszów, Nadleśnictwo Staszów Staszowska Baza Wolontariatu oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie.

staszow.pl