Strona główna POWIATY Staszowianie oddali krew

Staszowianie oddali krew

Z tego, jak ważna jest krew zdajemy sobie często sprawę dopiero, kiedy jej brakuje. Niestety szpitale często borykają się z problemem braku krwi i jej składników, które często są niezbędne, by prowadzić leczenie i uratować komuś życie. O rezerwy krwi powinniśmy zadbać szczególnie w stanach zagrożenia zdrowia, jakim jest na przykład obecnie panująca pandemia COVID-19. Dlatego tak ważne są działania krwiodawców, którzy dzielą się z drugim człowiekiem darem życia.

25 maja 2020 roku, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. W odpowiedzi na apel krwiodawców, Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów udostępnił pomieszczenia do przeprowadzenia akcji „Krew darem życia”, organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

W akcji udział wzięło wielu mieszkańców Gminy Staszów, przyczyniając się tym samym do uzupełnienia niedoborów krwi w naszym regionie. – Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi. Dziękuję wszystkim, którzy oddając krew, postanowili ratować ludzkie życie – mówił Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów. Ponieważ zainteresowanie akcją było duże, włodarz zadeklarował chęć wsparcia kolejnych akcji krwiodawców na terenie naszej gminy.

 

www.staszow.pl