Strona główna POWIATY Staszów zmienia się na wiosnę – robi się kolorowo!

Staszów zmienia się na wiosnę – robi się kolorowo!

Wiosna rozkręca się w najlepsze, a wraz z jej nadejściem budzi się do życia staszowska przyroda. Jak co roku nasze miasto zmienia się po zimie i pięknieje z dnia na dzień.

Początek wiosny to bardzo pracowity czas dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Tylko w ostatnim czasie pracownicy spółki zasadzili w miejskich donicach prawie 800 różnokolorowych bratków. Piękne, wiosenne kwiaty przystroiły między innymi staszowski Rynek, ulicę Opatowską, Park Miejski im. Adama Bienia, czy też donice przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Kwietne kompozycje pojawiły się także przed Biblioteką Publiczną oraz przed staszowskim magistratem.

 Dbamy o to, aby każdego roku Staszów wyglądał pięknie – zapewnia burmistrz Leszek Kopeć. – Chcemy, żeby nasze miasto tętniło życiem, dlatego w wielu miejscach stawiamy na zieleń zamiast betonu – dodaje włodarz. – Stale zwiększamy ilość posadzonych drzew, krzewów, czy też kolorowych kwiatów, a wszystko po to, by Staszów był jeszcze piękniejszy – podsumowuje burmistrz Leszek Kopeć.

Wraz z początkiem wiosny w mieście ruszyły prace pielęgnacyjne roślin. Te w Parku Miejskim im. Adama Bienia trwają już od kilku dni. Jeśli pogoda będzie sprzyjać w najbliższym czasie zostaną nasadzone różnego rodzaju byliny, które upiększą wygląd parkowych klombów. Wkrótce pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie zajmą się także przycinaniem krzewów w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych.

Burmistrz Leszek Kopeć zaznacza, że prace pielęgnacyjne w gminie prowadzone są na bieżąco przez spółkę gminy. – Chcemy, żeby przestrzeń, która nas otacza, była piękna, zadbana i cieszyła nas wszystkich. Jednak nasadzenia, czy też przycinanie roślin lub grabienie liści przez pracowników PGKiM to nie wszystko. Żeby Staszów był piękny, musimy wszyscy o niego zadbać, dlatego proszę o to, aby nie niszczyć posadzonych roślin – apeluje włodarz. – Szanujmy otaczającą nas przyrodę, aby sprawiała radość nam wszystkim – dodaje burmistrz Leszek Kopeć.

Aby miejska przestrzeń była przyjemniejsza dla oka, późną wiosną klomby przy staszowskim ratuszu oraz w Parku im. Adama Bienia będą się mienić różnorodnością kolorów. A wszystko to dzięki kwiatom i roślinom, które ozdobią rabaty w centrum miasta.

staszow.pl