Strona główna POWIATY Staszów zagrał w 28 finale WOŚP

Staszów zagrał w 28 finale WOŚP

Staszów gra z „orkiestrą” od wielu lat. Tak było i tym razem, a najmocniej zagrano na staszowskim Rynku i w Staszowskim Ośrodku Kultury.

W niedzielę 12 stycznia odbył się 28.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoją cegiełkę do zebranej kwoty dołożyli staszowscy wolontariusze kwestujący na ulicach miasta, a także strażacy, samorządowcy i uczestnicy licytacji, która odbyła się w Staszowskim Ośrodku Kultury.
Orkiestrowe granie w Staszowie rozpoczęło się o godzinie 10 na staszowskim Rynku. W roli głównej wystąpili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszowie, którzy częstowali mieszkańców strażacką grochówką. Aby spróbować prawdopodobnie najlepszej w tej części europy strażackiej grochówki, trzeba było ustawić się w długiej kolejce. Efekt zbiórki? Ponad 2,5 tysiąca złotych!

O godzinie 13 granie z orkiestrą rozpoczęło się w Staszowskim Ośrodku Kultury. Na scenie, jako pierwsza wystąpiła staszowska formacja ECON. Muzycy zagrali zarówno covery znanych polskich i zagranicznych przebojów, jak również własne utwory. O godzinie 14 rozpoczęła się pierwsza część licytacji gadżetów i upominków przekazanych przez darczyńców na rzecz WOŚP. Do wylicytowania były między innymi vouchery na zabiegi kosmetyczne, koszulki i gadżety 27 finału, loty motolotnią, wino prosto z Chorwacji, czy ciekawe upominki i zestawy promocyjne przygotowane i przekazane na rzecz WOŚP przez burmistrza Leszka Kopcia. Burmistrz nie tylko przekazał dary na aukcje, ale brał również aktywny udział w licytacjach. Jego łupem padł między innymi samowar. W drugiej części koncertu finałowego na scenie pojawiła się Orkiestra Wrześniak Glassworks wraz z solistkami Moniką Urbanowicz i Martą Dutką. Młodzi i utalentowani muzycy popisowo zagrali największe filmowe hity muzyczne.

www.staszow.pl