Strona główna POWIATY Stalowowolskim lasem, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

Stalowowolskim lasem, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2020 roku po raz ósmy Ci, którzy chcą uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych pobiegną w całej Polsce w biegu „Tropem Wilczym”. W Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta zaprasza uczestników na start obok Urzędu Celnego przy ulicy Kwiatkowskiego. Dystanse do przebiegnięcia to 1963 m i/lub 5000 m. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapisy ruszają już dziś!

Ogólnopolskim organizatorem biegu „Tropem Wilczym” – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest Fundacja Wolność i Demokracja. Ideą akcji jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Od 2011 roku dzień 1 marca jest świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W Stalowej Woli 1 marca pierwszy bieg na symboliczny dystans 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.44. Około godziny 20.00 wystartuje bieg na 5 km. Trasy obu dystansów przebiegać będą przez las (szczegółowa mapa poniżej). Udział w biegu jest bezpłatny.

Uczestnicy otrzymają pamiątkową koszulkę i medal. Dostępnych jest 320 pakietów, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Dla każdego uczestnika przewidziana jest także darmowa grochówka.

Na bieg będzie można zapisywać się do 26 lutego do godziny 15.30 w Urzędzie Miasta Stalowej Woli bezpośrednio u Pana Roberta Rutyny w pokoju nr 39, ul. Wolności 7, telefonicznie pod numerem 784 427 349 lub (15) 643 34 11 albo drogą elektroniczną na adres mailowy: rrutyna@stalowawola.pl (w temacie: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2020”). W zgłoszeniu należy podać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, wybrany dystans i rozmiar koszulki.

Biuro zawodów będzie znajdowało się w SPZOZ w Stalowej Woli przy ul. Kwiatkowskiego 2 (tzw. Ambulatorium). Tam będą wydawane numery i pakiety startowe. Biuro będzie otwarte w godzinach od 14:00 do 19:15. Do biura zawodów prosimy przychodzić z wypełnionym oświadczeniem.

Regulamin Biegu
Oświadczenie dla osób niepełnoletnich 
Oświadczenie dla osób pełnoletnich

Poniżej przedstawiamy obie trasy.

 

 

 

 

 

www.stalowawola.pl