Strona główna POWIATY Stalowa Wola wśród liderów

Stalowa Wola wśród liderów

21 stycznia 2020 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, podczas której ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Stalowa Wola zajęła szóste miejsce w kategorii Gmina Miejska i uzyskała tym samym najwyższą pozycję na Podkarpaciu.

– Szóste miejsce w Polsce wśród 302 Gmin Miejskich to bardzo dobry wynik.  Jak widać konsekwentnie realizujemy zadania w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego i dziś są tego efekty. Jesteśmy wśród liderów i to mnie ogromnie cieszy, a jednocześnie motywuje do dalszego działania na rzecz mieszkańców i Miasta Stalowej Woli – zaznaczył Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka, jest 16 wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

www.stalowawola.pl