Strona główna POWIATY Stalowa Wola wśród liderów bezpieczeństwa w Polsce

Stalowa Wola wśród liderów bezpieczeństwa w Polsce

Stalowa Wola znalazła się na wysokim, czwartym miejscu w Polsce wśród 84 dużych miast pod względem bezpieczeństwa na drogach w 2019 roku. – Jesteśmy liderem wśród innych samorządów z punktu widzenia małej ilości zdarzeń drogowych – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Ranking stworzył portal rankomat.pl. Eksperci przeprowadzający badanie porównali 84 największych miast w Polsce pod względem kolizji oraz wypadków przypadających w nich na 1000 mieszkańców. Stalowa Wola znalazła się na 4. miejscu zestawienia w skali kraju i wypadła najlepiej na Podkarpaciu. Dla porównania Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego zajęła przedostatnie miejsce w rankingu.

Według zestawienia w Stalowej Woli na 1000 mieszkańców przypadło 8,6 zdarzeń drogowych. Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji w Stalowej Woli było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe cofanie, nieprzestrzeganie sygnałów, czy nieprawidłowe zmienianie pasa ruchu.

– Samorząd Stalowej Woli w ostatnich latach wykonał olbrzymią pracę, by zadbać o bezpieczeństwo w naszym mieście. Te inwestycje, które od lat tak skutecznie prowadzimy dzięki wsparciu środków rządowych, europejskich poprawiają nie tylko codzienny komfort, lepszy dojazd do poszczególnych celów codziennego funkcjonowania, ale również w istotnym stopniu poziom bezpieczeństwa – mówi Lucjusz Nadbrzeżny prezydent miasta Stalowej Woli.

– Znaczące są także inwestycje związane ze ścieżkami rowerowymi, separacja ruchu kołowego od rowerowego, również te związane z oświetleniem ulic, doświetleniem przejść dla pieszych. To także wyprowadzanie ruchu tranzytowego poza centrum miasta dzięki budowanej obwodnicy – dodaje prezydent Stalowej Woli.

Bardzo istotna, jak zaznaczył włodarz Stalowej Woli, jest również edukacja na temat bezpieczeństwa na drodze. – Chciałbym podziękować za to wszystkim służbom, które każdego dnia budują odpowiednią świadomość bezpiecznego poruszania się po naszych drogach i ścieżkach rowerowych – mówi Lucjusz Nadbereżny.

www.stalowawola.pl