Strona główna POWIATY Stalowa Wola rozbłysnęła z wigilijną mocą

Stalowa Wola rozbłysnęła z wigilijną mocą

W ubiegłą niedzielę wspólnie rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli odbyła się Wigilia Miejska połączona z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Tego dnia nie tylko Plac Piłsudskiego lśnił świątecznym blaskiem, ale za sprawą Dagmary Prandzioch – zwyciężczyni konkursu na list do św. Mikołaja – rozbłysnęło całe miasto.

Wigilia Miejska rozpoczęła się rozświetleniem choinki miejskiej i iluminacji przez uczennicę PSP 7, która wygrała konkurs pn. „Co miasto Stalowa Wola powinno otrzymać w prezencie od św. Mikołaja?” i nagrodzeniem wszystkich dzieci, które wzięły w nim udział. Następnie parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele kościoła złożyli mieszkańcom życzenia i podzielili się opłatkiem.

– Na święta Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby w Państwa domach zagościła miłość, radość, zdrowie, abyście Państwo w wyciągniętych dłoniach i sercach do siebie przyjęli nowonarodzonego Chrystusa. Wszelkiego dobra i wszystkiego dobrego – życzył zgromadzonym na Placu Piłsudskiego Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Życzenia złożył również  Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli – Niech Dziecina, która przyjdzie na świat przyniesie naszym rodzinom pokój i miłość – mówił.

Wcześniej, bo już od godziny 14.00, na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli trwał kolorowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Wśród wielu stoisk można było kupić piękne ozdoby oraz niepowtarzalne wyroby świąteczne. A wszystko wśród pachnących stanowisk proponujących miody, ciasteczka cynamonowe, korzenne pierniki czy wędzone śliwki z szydłowskich sadów. Dla najmłodszych wielką atrakcją była żywa Szopka, a dla wszystkich aktywnych bezpłatne lodowisko.

W świąteczny nastrój wprowadziły przybyłych także liczne chóry miejskie i grupy kolędnicze jak: Orkiestra Dęta MDK, Chór Gaudium, Grupa kolędnicza PSP nr 3 im. Bohaterów Westerplatte, Chór Kameralny, Chór Cantus, Chór UTW, Studium Wokalne Prymka, Chór ZPiT Lasowiacy oraz Grupa kolędnicza z Jastkowic, które wykonywały tradycyjne kolędy i pastorałki.

www.stalowawola.pl