Strona główna POWIATY Stalowa Wola na pierwszym miejscu!

Stalowa Wola na pierwszym miejscu!

Podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach miasto Stalowa Wola zdobyło pierwszą nagrodę Ministra Sportu i Turystyki dla samorządowej inwestycji sportowej. Doceniono nas za Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej.

Minister Kamil Bortniczuk nagrodził wyróżniające się inwestycje samorządowe w infrastrukturę sportową, dofinansowane w ramach programów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca otrzymało miasto Stalowa Wola za inwestycję w budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. II miejsce zajęło miasto Tomaszów Lubelski za budowę krytej pływalni, trzecie zaś – pomorska Gmina Szemud za budowę krytej pływalni typu „Delfinek” przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kielno.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym samorządom i zachęcam do korzystania z rządowych projektów na rzecz rozwoju sportu w Polsce – mówił podczas Gali minister Bortniczuk, który wręczył laureatom okolicznościowe statuetki i dyplomy.

Nagrodzona inwestycja: budowa Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli uzyskała dofinansowanie Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości 17,5 mln zł,  koszt całkowity inwestycji to 51,7 mln zł.

Stalowowolskie PCPN zaprezentowano podczas Gali jako obiekt unikatowy, jeśli chodzi o województwo podkarpackie oraz inwestycję strategiczną dla rozwoju piłki nożnej w Polsce.

stalowawola.pl