Strona główna Uncategorized Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Wizyta św. Mikołaja to dla wszystkich dzieci ogromne przeżycie i radość. Zgodnie z tradycją, 6 grudnia, wyczekiwany gość przybył do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żarówce.

Pierwsza wizyta miała miejsce przed południem. Został on powitany przez uczniów wierszem i piosenką. Wszyscy uczestnicy spotkania z niecierpliwością czekali na upominki. Nikt nie został pominięty; Święty pamiętał nie tylko o dzieciach, ale również o nauczycielach i pracownikach szkoły. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Uśmiechnięte buzie obdarowanych świadczyły o tym, że Mikołaj trafił z podarunkami.

Tego samego dnia wieczorem na spotkanie ze św. Mikołajem przybyły do ZSP w Żarówce przedszkolaki i rodzice z najmłodszymi pociechami z wioski i sąsiednich miejscowości. Wszyscy zgromadzili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Najpierw wysłuchano koncertu piosenek mikołajkowych przygotowanych przez uczniów klasy V, VI i VIII. Później przybył długo oczekiwany gość. Dzieci witały go z ogromną radością. Na twarzach widać było rozpromienienie, szczęście, wzruszenie i zadowolenie. Wszyscy najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali wymorzone upominki. Na zakończenie uroczystości była okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Wspólne spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości, bo jak mówią słowa piosenki: „Cieszą się wszyscy, którzy dostają, a jeszcze bardziej ci którzy dają”.

Pożegnano Świętego z nadzieją, że odwiedzi tę szkołę w przyszłym roku. Ten dzień będzie z pewnością długo wspominany z nostalgią. Organizatorami uroczystości byli nauczyciele: Joanna Gmyr, Jolanta Palion i ks. Jakub Kulpa.

www.radomyslwielki.pl