Strona główna POWIATY Spotkanie wigilijne w sołectwie Zrębin

Spotkanie wigilijne w sołectwie Zrębin

Koło Gospodyń Wiejskich ,,Z Naturą w Tle” w Zrębinie, zostało założone w październiku 2019r. Jednym z naszych pomysłów było zorganizowanie spotkania wigilijnego w naszym sołectwie dla wszystkich mieszkańców. Udało nam się ten pomysł zrealizować 14 grudnia 2019r. w budynku OSP w Zrębinie odbyło się spotkanie opłatkowe.
Podczas tego spotkania można było obejrzeć jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zrębinie, które były przygotowane przez nauczycieli szkoły. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia i zasiedli do degustacji wigilijnych potraw. Czas umilał dźwięk pięknych kolęd w wykonaniu zespołu z CKiSz w Połańcu. W uroczym spotkaniu i wspólnym kolędowaniu nie zabrakło naszych zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Tarnowski, Pani radna Izabela Płonka, oraz Pani Małgorzata Konwicka -Dalmata. Całe spotkanie upłynęło w bardzo radosnej atmosferze. Przybyło bardzo wielu mieszkańców, którzy mogli spotkać się i pokolędować.
Wieczerza wprawiła wszystkich w świąteczny nastrój. Mieszkańcy żegnając się dziękowali, że takie wydarzenie miało miejsce w ich sołectwie.
Wiele pracy i zaangażowania w przygotowanie spotkania włożyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Naturą w Tle, ale również działający prężnie Klub Seniora w Zrębinie. Panie z klubu dużo pomagały w przygotowaniu potraw wigilijnych i własnymi rękoma wykonały piękne stroiki, które upiększyły stoły podczas wieczerzy.
Dla naszego koła ważne jest angażowanie mieszkańców w życie społeczne. Dlatego chcemy organizować różne spotkania, wydarzenia aby mieszkańcy mieli okazje do wspólnych spotkań, integracji. Pomysł założenia Koła Gospodyń w Zrębinie bardzo ucieszył mieszkańców, gdyż jest to okazja do rozwoju naszego sołectwa z entuzjazmem dopisują się nowi członkowie. Obecnie w kole jest 32 członków.
www.portal.polaniec.eu