Strona główna POWIATY mielecki Spotkanie autorskie Michała Ogórka

Spotkanie autorskie Michała Ogórka

Gościem specjalnym uroczystego oddania do użytkowania nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej był Michał Ogórek, znany dziennikarz, felietonista, satyryk, krytyk filmowy i prezenter telewizyjny. Było to pierwsze spotkanie autorskie zorganizowane w nowej sali audiowizualnej MBP. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze swoim zastępcą Adrianą Miłoś.

Michał Ogórek studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracę podjął w Warszawie. Powodem były kłopoty z cenzurą z którą miał do czynienia, pisząc jeszcze w „Studenckim Magazynie Reporterów”.

W latach 80. pracował w Przeglądzie Technicznym. Był wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej. Od 2004 współpracuje z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie m.in. komentował kroniki filmowe z czasów PRL-u. Autor książek, m.in. Przewodnik po Polsce (1991), Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok (2005), a także współautor publikacji Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL (1991).

Podczas spotkania w mieleckiej bibliotece Michał Ogórek z charakterystycznym dla siebie humorem opowiadał o swojej twórczości i o najnowszej książce – „Sto lat. Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców”.

www.mielec.pl