Strona główna POWIATY Spektakl „Podwieczorek życia”

Spektakl „Podwieczorek życia”

14 grudnia o godz. 19:00 w Porcie Kultury odbył się spektakl komediowy pt. „Podwieczorek życia” w reżyserii Karola Stępkowskiego. W role główne wcielili się aktorzy „Mam Teatr” – Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak.

  Historia przedstawiona w „Podwieczorku życia” z pewnością jest bardzo prawdziwa i chyba każdy może odnaleźć w niej fragment życia swojego lub najbliższych. Główny bohater spektaklu, Jacuś, właśnie przeszedł na emeryturę i nie potrafi odnaleźć się w nowej codzienności… Każdy drobiazg urasta do rangi dużego problemu, a pomóc może jedynie żona – Anusia, której cierpliwość co chwilę wystawiana jest na poważną próbę. Oryginalne pomysły Jacusia w połączeniu z troskliwą opieką oraz kreatywnością Anusi sprawiają, że ich małżeńskie perypetie stają się pasmem niezwykle zabawnych wydarzeń.

Zgromadzona w Porcie Kultury publiczność reagowała bardzo żywiołowo, nagradzając aktorów brawami i spontanicznymi salwami szczerego śmiechu. Wieczór zakończył się gromkimi owacjami na stojąco.

***

Marzanna Graff – polska pisarka, aktorka, autorka tekstów piosenek i spektakli teatralnych. Współpracuje na stałe z teatrem Mam Teatr jako aktorka i scenarzystka. Związana jest również z warszawskimi teatrami Towarzystwo Teatrum oraz Capitol, a także z kaszubską sceną im. J. Wybickiego jako aktorka oraz scenarzystka. Od 1999 współpracuje z mediami (m.in. z Polskim Radiem) tworząc własne audycje i rubryki autorskie. Jest wykładowcą w Akademia Dobrych Obyczajów, której założycielem był aktor Janusz Zakrzeński. Współpracuje jako wykładowca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Fundacji Shalom. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2000–2001 pełniła obowiązki Dyrektora Biura Reklamy i Sponsoringu Telewizji Niepokalanów, wchodząc jednocześnie w skład Zarządu Telewizji Niepokalanów. W latach 2006–2009 współpracowała z kompozytorami i aranżerami Januszem Tylmanem i Czesławem Majewskim przy projekcie Śpiewaj z nami, prowadząc koncerty z ich udziałem oraz zaproszonych gwiazd.

Aleksander Mikołajczak – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Ukończył PWST w Krakowie w 1976 r. Rok później otrzymał dyplom. Wspólnie z żoną Marzanną Graff stworzył projekt Mam Teatr. Występuje również gościnnie w Teatrze „Polonia” w Warszawie. Pracował w Teatrze Dramatycznym w Legnicy (1977-1978), Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu (1978-1979), Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi (1979-1983), Teatrze Nowym w Warszawie (1983-1989), Na Kresach w Suwałkach (1990-1991). W roku 2010 otrzymał prestiżową nagrodę Bursztynowe drzewo w kategorii „Najlepszy aktor” za rolę w spektaklu „Serca Moc”. W roku 2011 otrzymał honorowy tytuł „Ambasador Sybiraków” za rolę w spektaklu „Podaj Dłoń”.

www.sandomierz.pl