Strona główna POWIATY Specjalne zwiedzanie Szydłowa z archeologiem

Specjalne zwiedzanie Szydłowa z archeologiem

 

Wyjątkowa oferta zwiedzania średniowiecznych zabytków Szydłowa! Tylko w piątek, 7 sierpnia, będzie można zwiedzić miasteczko w towarzystwie Tomasza Olszackiego – archeologa, badacza tajemnic szydłowskiego zamku.

Tomasz Olszacki prowadzi badania archeologiczne w Szydłowie od kilku lat. Wniósł nieoceniony wkład w wiedzę na temat zamku królewskiego, szpitala i kościoła pw. Ducha Świętego czy Bramy Opatowskiej. Znakomity erudyta – nikt tak jak on, nie potrafi opowiadać o historii Szydłowa, o czym można się przekonać oglądając w internecie serię filmów z jego udziałem pt. „#PolakwSzydłowie” i „Archeolog w Szydłowie” #ArcheologwSzydłowie.

Tomasz Olszacki bada obecnie północną część szydłowskiego zamku. Każdy kto chciałby posłuchać na żywo jego opowieści o średniowiecznym Szydłowie ma teraz niepowtarzalną okazję. Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza na jedyne w swoim rodzaju zwiedzanie z archeologiem. Obowiązują wcześniejsze zapisy, a liczebność grupy jest ograniczona. Zapisy pod numerem tel. 41 354 53 13 bądź mailowo: gck@szydlow.pl – bilet kosztuje 30 zł. Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 11:00, potrwa około 3 godzin i obejmować będzie wszystkie zabytki Szydłowa. Dodatkową atrakcją będzie wizyta na wykopach archeologicznych. Zapraszamy! #SzydLove

www.szydlow.pl