Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Sielec i Wielowieś. Mieszkańcy pytali, prezydent odpowiadał

Sielec i Wielowieś. Mieszkańcy pytali, prezydent odpowiadał

Wraz z prezydentem z mieszkańcami osiedli spotkali się: naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Piotr Pawlik, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora, zastępca naczelnika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa Magdalena Walkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta miasta Wojciech Lis.

W Sielcu spotkanie otworzył Michał Wiącek, przewodniczący osiedla, po czym prezydent miasta przedstawił najistotniejsze sprawy, które zrealizowano w Tarnobrzegu w 2019 roku. Najważniejszym punktem każdego takiego spotkania są jednak sprawy bieżące, czyli te, które najbardziej nurtują mieszkańców danych osiedli. To znakomita okazja dla prezydenta oraz jego służb, by wsłuchać się w głosy społeczeństwa, dla mieszkańców możliwość przedstawienia spraw, z którymi się borykają, ale też którymi chcą się pochwalić.

Sielecka społeczność zasygnalizowała konieczność zadbania o osiedlowe boisko, by to dla amatorów piłki nożnej, ale też uczestników wydarzeń tam organizowanych, było bezpieczne. W kwestii bezpieczeństwa na osiedlu zasugerowano zamontowanie progów zwalniających w okolicy przedszkola, czy wprowadzenie oznakowania krzyżówki przy ul. Kąpielowej. Wnioskowano też o wprowadzenie zakazu parkowania przy ul. Sieleckiej. Mieszkańcy osiedla zgłosili problem śmieci zalegających w rowach melioracyjnych, a także poruszyli kwestię uregulowania możliwości korzystania z miejscowej remizy. Duże zainteresowanie mieszkańcy Sielca wykazali w sprawie budowy obwodnicy Tarnobrzega.

Podobnie w Wielowsi, był  czas na sprawozdanie z działań podejmowanych przez zarząd osiedla w ciągu minionego roku, które przedstawił Marian Zioło, przewodniczący osiedla, ale też czas na prezentację ubiegłorocznych działań prezydenta miasta. Poddano pod głosowanie pomysł budowy chodnika przy ul. Sobowskiej, a także propozycję nadania nazwy jednej z ulic – bosmana Jana Brzęczki. Do obydwu propozycji mieszkańcy się przychylili. Sprawy bieżące zdominowały tematy dotykające kwestii bezpieczeństwa na osiedlu. Poruszono temat olbrzymiego natężenia ruchu na ulicy Warszawskiej, zasugerowano wybudowanie przy ul. Szklanej chodnika oraz zamontowanie tam progów zwalniających. Mieszkańcy Wielowsi zgłosili też brak oświetlenia ulicznego przy stacji benzynowej, a także konieczność położenia asfaltu przy Starowiślnej. Podczas spotkania wskazano na problem wraków starych samochodów zajmujących miejsca na parkingach. Z kolei mieszkający przy ul. Piętaka zwrócili uwagę, że wciąż borykają się ze szkodami po ostatniej powodzi. Poruszono też kwestię wymagającej pilnego remontu siedziby filii biblioteki miejskiej, która pełni rolą osiedlowego centrum kultury. Dyskutowano też temat propozycji wprowadzenia stref płatnego parkowania w mieście.

www.tarnobrzeg.pl