Strona główna POWIATY Sejmowa Podkomisja do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej z wizytą...

Sejmowa Podkomisja do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej z wizytą na Podkarpaciu!

W ubiegłym tygodniu odbyła się wizyta parlamentarzystów Sejmowej Podkomisji do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej w Województwie Podkarpackim. Podkomisja odwiedziła Baranów Sandomierski, Stalową Wolę i Mielec.

Na terenie naszej Gminy parlamentarzyści wizytowali m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy w Knapach, Halę Sportową w Skopaniu, Kościół w Ślęzakach, Spółdzielnię Socjalną ,,Wiejska Pyza’’ w Ślęzakach oraz Salę Widowiskową w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Ponadto odwiedzili Terminal LHS w Woli Baranowskiej, gdzie w najbliższych latach, przedsiębiorcy z branży kolejowej planują duże inwestycje z wykorzystaniem środków europejskich.

Warto podkreślić, że Podkomisja stanowi forum, gdzie na temat funduszy europejskich rozmawiają posłowie, przedstawiciele ministerstw oraz władze wojewódzkie, samorządowe i lokalne. Wymiana informacji jest bardzo istotna dla sprawnego i efektywnego wykorzystywania pieniędzy pochodzących z funduszy. Ponadto przyczynia się do promowania dobrych praktyk.

Parlamentarzyści byli pod wrażeniem inwestycji na terenie naszej Gminy, jednocześnie podkreślali, że inwestycje zrealizowane na terenie Gminy Baranów Sandomierski ze środkowe Unii Europejskiej, są dobrym przykładem ich wykorzystania.