Strona główna POWIATY Sandomierzanie przywitali Nowy Rok

Sandomierzanie przywitali Nowy Rok

Sandomierzanie tłumnie przywitali Nowy Rok na Rynku Starego Miasta. Tradycyjnie, tuż przed północą, życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Marcin Marzec a Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej poprowadziła poloneza.

Sandomierzanie bawili się przy muzyce zespołu ProjectBand. Na scenie pojawiła się również półfinalistka dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland” Diana Ciecierska. Tuż po północy, po pokazie fajerwerków, tradycji stało się zadość i wszyscy zatańczyli poloneza wokół ratusza.

Tuż przed północą serdeczne życzenia noworoczne dla wszystkich zebranych przekazał Marcin Marzec – Burmistrza Sandomierza. Następnie, punktualnie o północy odbył się pokaz fajerwerków z uwagą obserwowany przez publiczność. Po kilku minutach Burmistrz zaprosił wszystkich do udziału w 'ognistym korowodzie’ w rytmie poloneza do wspólnego, tradycyjnego tańca z pochodniami, poprowadzonego wokół Ratusza przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Po zakończonym korowodzie organizatorzy ponownie zaprosili wszystkich do tanecznej zabawy z dj’em, która zakończyła się o godzinie 2.00 w nocy.

  W imieniu Sandomierskiego Centrum Kultury i Urzędu Miejskiego w Sandomierzu serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i życzymy wszelkiej pomyślności w 2020 roku!

www.sandomierz.pl