Strona główna POWIATY Sandomierz w biało-czerwonych barwach

Sandomierz w biało-czerwonych barwach

W dniach od 1 do 3 maja, obchodziliśmy święta majowe: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji Sandomierskie Centrum Kultury wraz z Urzędem Miejskim w Sandomierzu, zaprosiło do udziału w kilku symbolicznych wydarzeniach pn. „Sandomierz w biało-czerwonych barwach”.

W ramach symbolicznych obchodów majowych świąt został zorganizowany konkurs fotograficzny  pn. „Sandomierz – moja mała Ojczyzna”.

Celem konkursu było twórcze i aktywne przeżywanie świąt majowych, kształtowanie lokalnego patriotyzmu, kreatywne spędzanie czasu wolnego, doskonalenie umiejętności fotograficznych, a także rozbudzanie wrażliwości i uważności na otaczający krajobraz oraz charakterystyczne cechy najbliższej okolicy.

Tematem konkursu było przedstawienie za pomocą zdjęć swojej „małej Ojczyzny” – jej ciekawych miejsc, zabytków i mieszkańców.

Konkurs został skierowany do fotografów amatorów, a udział w nim był bezpłatny.

Do udziału w konkursie zostało zakwalifikowanych 10 zdjęć, w znacznej większości przedstawiających sandomierskie zabytki i krajobrazy, ale również mieszkańców. Decyzję o zwycięstwie pozostawiliśmy użytkownikom Facebooka. Głosowanie w postaci komentarza „ODDAJĘ GŁOS” pod wybranym zdjęciem, trwało od momentu udostępnienia zdjęć na Facebooku SCK tj. od piątku 30 kwietnia po godz. 14.00 do północy w dniu 3 maja. Zgodnie z regulaminem konkursu we wtorek 4 maja po godz. 12.00 na Facebooku Sandomierskiego Centrum Kultury, pojawiły się oficjalne wyniki konkursu.

Użytkownicy Facebooka zdecydowali, że:

I miejsce zajęła Joanna Zielińska za zdjęcie pt. „W cieniu sandomierskiej katedry” (93 komentarze)

II miejsce zdobyła Anna Osemlak za zdjęcie pt. „Wiosna w mieście” (54 komentarze)

III miejsce zajęła Monika Pietrasik (40 komentarzy)

Gratulujemy!

Zwyciężczyni konkursu zostanie nagrodzona upominkiem specjalnym. Autorki zdjęć, które zajęły kolejno II i III miejsce, zostaną obdarowane symbolicznymi upominkami. O szczegółach nagród poinformujemy w wiadomości prywatnej.

Zwycięskie zdjęcia zostaną również opublikowane w najbliższym wydaniu czasopisma Sandomierzanin pod koniec czerwca br.

Z przyjemnością informujemy, iż wszystkie zakwalifikowane do konkursu prace, zostaną zaprezentowane w formie wystawy pokonkursowej podczas Dni Sandomierza 2021 (02-04 lipca br.).

Serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury!

Dziękujemy również Państwu za aktywny udział w głosowaniu na ulubione zdjęcie!

Wszystkie zakwalifikowane do konkursu zdjęcia można obejrzeć w galerii zdjęć na stronie www.esceka.pl.

W piątek 30 kwietnia o godz. 11.00 na Facebooku Sandomierskiego Centrum Kultury miała miejsce premiera krótkiego filmu instruktażowego jak w prosty sposób za pomocą kilku materiałów plastycznych stworzyć kokardę narodową. Pokazaliśmy jeden z wielu prostych sposobów na jej wykonanie. Mamy nadzieję, że poradnik zainspirował zainteresowanych do jej stworzenia i okazał się świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Zachęciliśmy również zgodnie z przeznaczeniem kokardy do jej dumnego noszenia w dniu 2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja w Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Dodatkowym, symbolicznym akcentem była patriotyczna iluminacja jednego z sandomierskich zabytków. W dniu 2 maja po zmroku z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, mimo trudnych i niesprzyjających warunków atmosferycznych, sandomierski Ratusz rozbłysnął kolorem narodowych barw. Cieszymy się, że ta symboliczna iluminacja, spotkała się z tak ciepłych przyjęciem, czego dali Państwo wyraz w reakcjach i wiadomościach na Facebooku.

Dziękujemy Państwu za aktywny udział i wspólne symboliczne, obchody majowych świąt!

 

www.sandomierz.eu