Strona główna POWIATY Sandomierz – „Gmina Przyjazna Seniorom”

Sandomierz – „Gmina Przyjazna Seniorom”

Gmina Sandomierz kontynuuje szereg działań skierowanych do seniorów. Od kilku lat nasze miasto uczestniczy w programie „Gmina Przyjazna Seniorom”, który realizowany jest pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki temu sandomierscy seniorzy mają możliwość otrzymania bezpłatnie ogólnopolskich kart seniora, które uprawniają do wielu zniżek i rabatów u partnerów programu. Sprawy te prowadzi Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

W dniu 29.08.2022 r. w Busku Zdroju, Przedstawiciele Sandomierza w osobach Zastępcy Burmistrza – Pana Janusza Stasiaka oraz Pań Anny Krasoń i Elżbiety Laskowskiej wzięli udział w inauguracji ogólnopolskiej kampanii „Senior w ruchu”.

W województwie świętokrzyskim gminy, które są partnerami kampanii, to Jędrzejów, Masłów, Małogoszcz, Chęciny, Raków, Sędziszów i Sandomierz.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Manko-Głos Seniora.

W ramach kampanii ogólnopolskiej „Senior w ruchu” zostanie zorganizowane w Polsce dwanaście międzypokoleniowych marszobiegów po zdrowie, dwanaście akademii sportu, oraz ogólnopolski konkurs w czterech kategoriach. Działania będą promowane w magazynie „Głos Seniora”

Wydarzenie odbywało się pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Kampania współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem wydarzenia była Gmina Uzdrowiskowa Busko-Zdrój.

W poniedziałek w Busku certyfikaty otrzymały również firmy, które honorują u siebie Ogólnopolską Kartę Seniora. Podczas konferencji zostały także zaprezentowane cele kampanii „Senior w Ruchu”, a także nastąpiło oficjalne ogłoszenie ogólnopolskiego konkursu na Sportową Seniorską Gminę Roku, Sportową Seniorską Organizację Roku, Aktywnego Seniora-Sportowca Roku, Sportowy Seniorski Event Roku.

sandomierz.eu