Strona główna POWIATY Samorządowcy uczcili pamięć bohaterów

Samorządowcy uczcili pamięć bohaterów

W niedzielę, 16 sierpnia, burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć oraz radni z przewodniczącym Rady Miejskiej, Ireneuszem Kwiecjaszem na czele, złożyli kwiaty przed pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Legionów oraz zapalili znicze przy pomniku upamiętniającym staszowskie ofiary mordu katyńskiego. Samorządowcy uczcili w ten sposób pamięć o bohaterach Bitwy Warszawskiej.

15 sierpnia obchodziliśmy okrągłą rocznicę Bitwy Warszawskiej. Na ten rok przypada jej setny jubileusz. „Cud nad Wisłą” był największym polskim zwycięstwem militarnym XX wieku i jest zaliczany do 18 najważniejszych bitew w dziejach świata. Zwycięska Bitwa Warszawska z 1920 roku powstrzymała ekspansję komunizmu i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości.

Cieszę się, że dzisiaj możemy wspólnie uczcić pamięć bohaterów Bitwy Warszawskiej. Nikt w tamtych czasach nie przypuszczał, że bolszewicka potęga może zostać zatrzymana przez Polaków. Jednak Polacy wiedząc jak ciężko było odzyskać niepodległość, zrobili wszystko aby nie oddać tego co najcenniejsze: Polskości. – powiedział burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć.

O godzinie 18.00, zebrani w parku, mogli wysłuchać patriotycznego koncertu pn. „Mój Dom Polska”. Artyści w żołnierskich pieśniach przedstawili historię narodu polskiego, tradycje wojskowe i etos Żołnierzy Niezłomnych.

www.staszow.pl