Strona główna POWIATY Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

30 grudnia 2020 roku w stalowowolskim Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności objęły personel medyczny.

W pierwszej turze, do stalowowolskiego szpitala trafiło 75 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Zgodnie z ustalonymi w kraju zasadami, w pierwszej fazie szczepień zostali nimi objęci pracownicy służb medycznych. I tak, w stalowowolskim szpitalu pierwsze 75 osób – lekarzy i pielęgniarek, zostało zaszczepionych w dniu 30 grudnia.

Jednym z pierwszych zaszczepionych był Marek Ujda, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego i lekarz kierujący Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej oraz Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. – Dobrze przygotowana, bezstresowa akcja, zero bólu. Cieszę się, że ludzki geniusz, nauka i technologia pozwalają wreszcie podjąć skuteczną walkę z tym wirusem. Zachęcam wszystkich. Ozdrowieńcy również powinni się szczepić – komentuje Marek Ujda.

Innym, również już zaszczepionym lekarzem jest Paulina Zajdel, pracująca na Oddziale Psychiatrycznym. – Czekałam na ten dzień. Nasz Oddział Psychiatryczny jest przecież oddziałem covidowym, więc nie miałam żadnych wątpliwości, że powinnam się zaszczepić. Teraz będę bezpieczniejsza. Zachęcam wszystkich do szczepienia – mówi lekarka.

Chętnych do szczepienia lekarzy i pielęgniarek ze stalowowolskiego szpitala jest znacznie więcej, niż 75 osób, które już się zaszczepiło. Szpital będzie sukcesywnie otrzymywał kolejne partie szczepionek, które będą na bieżąco wykorzystywane. W najbliższych dniach, do lecznicy ma trafić transport z następnymi dawkami, którymi zaszczepiona zostanie kolejna grupa personelu medycznego – tym razem 150 osób.

 

www.stalowowolski.pl