Strona główna POWIATY Ruszyły Stalowowolskie Dni Seniora

Ruszyły Stalowowolskie Dni Seniora

Jesień życia może być pełna kolorów i radości. Bez wątpienia udowadniają to stalowowolscy seniorzy. Rozpoczęcie Stalowowolskich Dni Seniora obfitowało w barwy i pozytywne emocje oraz aktywne działanie. To dopiero początek świętowania. Do 16 październików jeszcze wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych czeka na seniorów ze Stalowej Woli.

– To wielka radość i przyjemność zobaczyć tak liczne grono naszych aktywnych, stalowowolskich seniorów. To wyjątkowe, piękne miejsce nie powstałoby gdyby nie gotowe do działania, wspaniałe środowisko seniorów w Stalowej Woli – mówił podczas oficjalnego otwarcia Dni Seniora Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Rozpoczęcie świętowania nie mogło odbyć się w innym miejscu, jak tylko w Centrum Aktywności Seniora.

– Stworzyliśmy piękne, dostępne, nowoczesne miejsce, które budzi bardzo pozytywne emocje, ale to są tylko narzędzia, mury, coś co bez najważniejszego czynnika nic nie znaczy. We wszystkim tym, co tutaj się dzieje najważniejsi są ludzie, serca, które mocno biją, pobudzają i motywują do działania. To są właśnie serca stalowowolskich seniorów. Za to chciałbym w sposób szczególny podziękować – dodał prezydent miasta.

Stalowowolskie Dni Seniora to tradycyjny punkt w kalendarzu kulturalnych wydarzeń organizowanych na terenie naszego miasta. Przegląd Twórczości Senioralnej, koncerty, potańcówki, spektakle, porady i konsultacje czy warsztaty, szkolenia i prelekcje – to tylko część z wielu wydarzeń, w których mogą brać udział starsi mieszkańcy. Większość wydarzeń odbędzie się w Centrum Aktywności Seniora (Al. Jana Pawła II 10). Na wszystkie aktywności wstęp jest wolny

Po oficjalnych przemówieniach, świętowanie seniorzy rozpoczęli w sobotę, 9 października, uroczystym przemarszem spod CAS-u do Spółdzielczego Domu Kultury. Tam uczestnicy wysłuchali koncertu zatytułowanego „Młodym być i więcej nic” w reżyserii Ewy Woynarowskiej. Korowód poprowadziła Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury.

W niedzielę przewidziano prezentację działalności Centrum Aktywności Seniora, zajęcia ruchowe, warsztaty origami, warsztaty komputerowe i chóralne. W nowy tydzień seniorzy wejdą tanecznym krokiem. W kolejnych dniach odbędzie się senioriada sportowa, gry umysłowe, turniej brydżowy i turniej gier planszowych. Stalowowolskie Dni Seniora będą okazją również do inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W programie przewidziano także spotkanie z Krystyną Mirek, pisarką, autorką książek obyczajowych. Stalowowolskie Dni Seniora zakończą się potańcówką.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora wydarzenia – Centrum Aktywności Seniora (LINK).

stalowawola.pl