Strona główna POWIATY mielecki Ruszyła przebudowa placu zabaw przy SP13

Ruszyła przebudowa placu zabaw przy SP13

Już wkrótce plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Łąkowej w Mielcu zmieni się nie do poznania, a to za sprawą Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy osiedla Dziubków, rok temu złożyli projekt obejmujący generalny remont placu zabaw. Zdobywając 2720 głosów, plac zabaw „FRAJDA” został uwzględniony w budżecie miasta na 2020 i właśnie trwa realizacja projektu.

Wykonawcą została firma Simba S.C, wyłoniona w trybie zapytania ofertowego. Realizacja inwestycji odbywa się w trybie zaprojektuj-wybuduj. Wykonawca  zaprojektował przebudowę placu zabaw. Według uzgodnionego projektu realizuje jego rozbudowę.

Obecny plac zabaw zyska nowe urządzenia zabawowe i urządzenia siłowni zewnętrznej. Wśród nowych atrakcji zamontowane zostaną drabinki, zjeżdżalnia, zestaw zabawowy składający się z wieżyczek, trapów, huśtawka bocianie gniazdo, dwa bujaki na sprężynie dla dzieci młodszych. Istniejące urządzenia  takie jak: huśtawka podwójna, karuzela zostaną wzbogacone o nawierzchnię z maty przerostowej.

Koszt tej inwestycji to 100 tysięcy zł brutto. Termin wykonania to połowa sierpnia 2020 r.

 

www.mielec.pl