Strona główna POWIATY Ruszyła dezynfekcja ulic Stalowej Woli

Ruszyła dezynfekcja ulic Stalowej Woli

Uwaga! Decyzją prezydenta miasta Stalowej Woli trwa proces dezynfekcji miasta. Prosimy o opuszczenie drogi i chodnika. Płyn jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt, roślin i środowiska. Działamy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Stalowej Woli. Taki komunikat od dziś słychać na ulicach Stalowej Woli. 2 kwietnia ruszyło odkażanie miasta. Pierwsze działania w tym kierunku rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. Już ponad tydzień temu zamówiony został sprzęt i płyny do profesjonalnego przeprowadzenia odkażania Stalowej Woli. Dezynfekcję miasta koordynuje Miejski Zakład Budynków.

– Chcemy żyć normalnie, ale do tego potrzebne są odpowiednie zabezpieczenia. W związku z tym dziś rusza dezynfekcja miasta – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Specjalnym, bezpiecznym dla ludzi i środowiska środkiem dezynfekowane są ulice i chodniki. Samochód wyposażony w sprzęt rozpylający w ciągu kolejnych dni objedzie całe miasto. Trasa dzisiejszego przejazdu obejmuje ulice Energetyków, Staszica, Al. Jana Pawła II do Rozwadowa tam i z powrotem, a także ulice Ofiar Katynia, Popiełuszki, Okulickiego, Chopina w obie strony. Odkażone zostaną również ulice Żwirki i Wigury oraz Poniatowskiego.

Do dezynfekcji służy unikalna konstrukcja polskiej firmy Supersnow – Armatka 700ASE. Na co dzień służyła ona do produkcji śniegu, teraz została specjalnie przygotowana do tego, żeby odkażać miejsca publiczne.

Armatka zawiera systemem 19 zbiorników, każdy o pojemności 1 tys. litrów. Pozwala to na przejechanie około 30 km trasy przy szerokości oprysku 8 metrów. W ciągu minuty wytwarza około 10 miliardów kropli, co pozwala rozprowadzić środek dezynfekcyjny dość równo po całej zakładanej powierzchni.

– Bardzo proszę, abyście Państwo stosowali się do zasad podawanych w komunikacie. Prosimy o schodzenie z trasy przejazdu. To wszystko dla Państwa bezpieczeństwa – zwraca się do mieszkańców Stalowej Woli prezydent Nadbereżny. Do pomocy przy dezynfekcji włączyła się również Ochotnicza Straż Pożarna Stalowa Wola.

www.stalowawola.pl