Strona główna POWIATY Rozwadowski Rynek wypełnił się dźwiękami kolęd

Rozwadowski Rynek wypełnił się dźwiękami kolęd

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, ubieranie rozwadowskiej choinki, ciepły poczęstunek dla uczestników, ognisko. To wszystko czekało 18 grudnia na uczestników IV Rozwadowskiego Kolędowania na Rynku w Rozwadowie.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia przed rozwadowską publicznością zaprezentowały się 3 zespoły: dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, Franusie z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów i Zespół muzyczny Canto ze Stalowej Woli. Mieszkańcy chętnie włączali się w śpiewanie kolęd i pastorałek.

Życzenia zebranym złożyła zastępca prezydenta miasta Renata Knap. – Ogromnie się cieszę, że tak licznie przybyliśmy tutaj, żeby razem kolędować i wprowadzić się w klimat błogosławionych świąt. W tym niezwykłym czasie życzę Państwu zdrowych, radosnych świąt, wypełnionych miłością i rodzinnymi spotkaniami. Życzę, abyśmy wkroczyli w nowy 2020 rok pełni optymizmu, radości i szczęścia – mówiła wiceprezydent.

Uczestnicy ubrali wspólnie choinkę przyniesionymi przez siebie ozdobami świątecznymi. Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli skosztować między innymi bigosu przygotowanego przez Dwór Ordynata oraz ciast z restauracji ArtCafe, mieszczącej się w budynku Muzeum Regionalnego.

www.stalowawola.pl