Strona główna POWIATY Rodzinny czas w Kurozwękach

Rodzinny czas w Kurozwękach

Boisko szkolne w Kurozwękach wypełnił dziecięcy gwar i głośny śmiech. 21 maja, w sobotę, odbył się Piknik Rodzinny. Zarówno na młodszych, jak i starszych czekała moc atrakcji.

Piknik rozpoczął się od występów przedszkolaków oraz uczniów szkoły w Kurozwękach, które specjalnie na tę okazję przygotowały taneczne widowisko oraz wspaniały pokaz wokalnych umiejętności. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Podczas pikniku wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Kurozwękach. Upominki nagrodzonym wręczali Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów oraz dr Ewa Kondek – zastępca burmistrza.

Na zebranych czekało wiele atrakcji. Na płycie boiska rozegrano mecze piłki nożnej Mamy kontra Córki oraz Ojcowie kontra Synowie. Uczestników sportowych zmagań nagrodzono pamiątkowymi medalami. Dla dzieci organizatorzy przygotowali watę cukrową i popcorn, malowanie twarzy, a także wiele gier i zabaw ruchowych z nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. O rozrywkę oraz naukę poprzez zabawę zadbało Nadleśnictwo Staszów, które specjalnie na tę okazję przygotowało kącik z puzzlami i grami. Nie zabrakło również pysznego jedzenia przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Oględowie, Ochotniczą Straż Pożarną w Kurozwękach oraz okolicznych mieszkańców. Dużą atrakcją był pokaz motocyklowy w wykonaniu Klubu Motocyklowego SGM Staszów.

W pikniku rodzinnym w Kurozwękach wziął udział burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się radni Rady Miejskiej w Staszowie – Zbigniew Wojciechowski, Zdzisław Brzyszcz i Artur Śliwa, prezesi gminnych spółek – Grzegorz Orzechowski, prezes PGKiM w Staszowie oraz Paweł Basiński, prezes PKS Staszów, a także Anna Gozdek – sołtys sołectwa Kurozwęki.

Piknik rodzinny w Kurozwękach został zorganizowany w ramach Kampanii „Postaw na Rodzinę”.

staszow.pl