26.3 C
Tarnobrzeg
poniedziałek, 26 września, 2022
Strona główna POWIATY Rockowe Dziady VI

Rockowe Dziady VI

W piątek 15 listopada 2019 roku w Lapidarium pod Ratuszem, odbył się koncert w ramach już VI edycji „Rockowych Dziadów”. Sandomierski zespół S.N.O.W. po raz kolejny dostarczył miłośnikom prawdziwego rocka niemałych emocji
i niezapomnianych wrażeń. Na scenie poza sandomierską grupą Achat Clabel (Biaxin) en Ligne sans Ordonnance , wystąpił nowy zespół na polskiej scenie muzycznej tarnobrzeski Ian Boon & The Music.

Koncert rozpoczął się po godzinie 19:00 od występu tarnobrzeskiej grupy Ian Boon & The Music, której założycielem jest Ian –Anglik, który od kilku lat mieszka w Polsce. W skład zespołu wchodzą również: Hubert Madej (gitara), Adrian Gwoździowski (gitara), Marek Myszka (bass) oraz Tomasz Kacprzak (perkusja). Zespół powstał zaledwie dwa lata temu, a w 2018 roku wydał swoje pierwsze demo. Ich muzyka łączy w sobie wiele gatunków m.in. jest to mieszanka rocka, bluesa, madchester oraz punky funky jazz. Ze sceny płynęła ogromna dawka pozytywnej energii, a dzięki swojej charyzmie oraz poczuciu humoru wokalista w doskonały sposób nawiązywał kontakt z publicznością. Następnie koło godziny 20.30 po żywiołowym przywitaniu, na scenie w Lapidarium zaprezentował się zespół S.N.O.W. Sandomierska grupa po raz kolejny udowodniła, że ich muzyka ma ZDECYDOWANIE ROCKOWY charakter, co udokumentowane zostało na wydanej w lipcu 2010 roku pierwszej studyjnej płycie zespołu oraz w 2017 r. albumem „Po drugie”, zaprezentowanym przy okazji V edycji Rockowych Dziadów. Wyróżniony m.in. I miejscem na III Festiwalu Bluesowo-Rockowego im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień 2009” w Ostrowcu Świętokrzyskim czy I miejscem na festiwalu „Rock Autostrada 2009” w Bochni zespół, dostarczył publiczności mocnego, rockowego brzmienia, niezmiennie udowadniając swój potencjał i muzyczne doświadczenie.

Szósta edycja „Rockowych Dziadów” bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci zgromadzonej publiczności, która po zakończonym koncercie odwdzięczyła się muzykom gromkimi brawami i oczywiście nie obeszło się bez bisów.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne koncerty zorganizowane przez Sandomierskie Centrum Kultury. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej www.esceka.pl oraz oficjalnym profilu na facebook’u: https://www.facebook.com/sandomierskiecentrumkultury/.

www.sandomierz.pl