Strona główna POWIATY mielecki Remont zakończony

Remont zakończony

W Glinach Małych (gm. Borowa) zakończył się remont drogi powiatowej nr 1147R. Korzystający z niej mieszkańcy powiatu cieszą się z wykonanego remontu nawierzchni i nowych poboczy.

Droga nie była remontowana od wielu lat. Jej stan pogorszył się drastycznie w czasie budowy przeprawy mostowej na Wiśle w rejonie Połańca. O braku możliwości wykonania tej inwestycji, mimo nacisków lokalnej społeczności, mówili podczas uroczystości ponownego oddania do użytku tej drogi między innymi poprzedni gospodarze powiatu – Andrzej Chrabąszcz i Zbigniew Tymuła.

Obecny Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak obiecał mieszkańcom Gminy Borowa realizację tej inwestycji w 2020 roku. – Wykonywałem jedynie swoje obowiązki – podsumował S. Lonczak. – Cieszę się, że droga, która teraz wygląda jak nowa, przez długie lata służyć będzie nie tylko okolicznym mieszkańcom – dodał.

Za nieco ponad 650 tysięcy złotych, pochodzących z budżetu powiatu (658 189,00 zł), na odcinku 2 300 m wykonane zostały prace polegające na ułożeniu warstwy wyrównawczej i ścieralnej oraz wykonane zostały pobocza.

Wykonawcą remontu był Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu.

www.powiat-mielecki.pl