Strona główna POWIATY Relacja z Dni Sandomierza – Festiwalu Krzemienia Pasiastego

Relacja z Dni Sandomierza – Festiwalu Krzemienia Pasiastego

Dni Sandomierza – Festiwal Krzemienia Pasiastego 2022 już za nami! Moc wrażeń, świetna zabawa, niesamowite koncerty! Tak w skrócie możemy podsumować miniony weekend 17-19 czerwca 2022 r.!

Sandomierzanie nie zawiedli i tłumnie przybyli na teren placu Jana Pawła II, by wspólnie, przez trzy dni, bawić się i świętować. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie! Piątek był dniem szczególnym dla fanów polskiej muzyki alternatywnej. To właśnie wtedy, w ramach Dni  Miasta, na scenie zaprezentował się BARANOVSKI porywając do tańca i śpiewu liczną publiczność. Jego występ wprawił zebranych w fantastyczny nastrój i zagwarantował im niezapomniane wrażenia.

Kolejny dzień wspólnego świętowania – sobota – rozpoczął się zagadkowym spacerem po Sandomierzu, podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać wiele ciekawych informacji o naszym mieście i mogli walczyć o pamiątkowe nagrody, odpowiadając na przygotowane pytania. Popołudnie upłynęło na grach, zabawach i animacjach. Odbył się również wernisaż wystawy krzemienia pasiatego oraz konkurs wiedzy o mieście.

Truskawkowa Niedziela na placu Jana Pawła II zgromadziła licznie rodziny. Na scenie odbyły się wspaniałe sceniczne lokalnych grup artystycznych: Formacji Tanecznej Paradox, Sandomierskiego Studia Piosenki i wielu innych, a w tym czasie, w pobliżu sceny miała miejsce świetna zabawa z wielkoformatowymi grami planszowymi. Zwieńczeniem tegorocznych Dni Miasta koncert Jakuba Mazura z zespołem.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten weekend z nami. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok!

sandomierz.eu