Strona główna POWIATY Razem zazieleniajmy wspólną przestrzeń

Razem zazieleniajmy wspólną przestrzeń

Weź udział w akcji sadzenia drzew i krzewów. Każdy, kto przyniesie swoją roślinę będzie mógł ją posadzić pod okiem specjalistów. Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w akcji sadzenia drzew i krzewów pod hasłem „Razem zazieleniajmy wspólną przestrzeń”.

Sadzenie roślin odbędzie się na podwórku międzyblokowym ulic Staszica, Narutowicza i Popiełuszki w najbliższą sobotę, 26 października 2019 r. o godz. 10.00.

Z roku na rok Stalowa Wola pięknieje. Remontowane są kolejne ulice, skwery, przyblokowe podwórka. W ostatnim czasie zakończyła się rewitalizacja międzyblokowej przestrzeni miejskiej ulic Staszica, Narutowicza i Popiełuszki. W związku z tym prezydent miasta wyszedł z inicjatywą zagospodarowania zieleni oraz wykonania nowych nasadzeń na tym terenie. Do akcji chcemy zaangażować mieszkańców, aby wspólnie zaaranżować piękne podwórko, a później razem o nie dbać. Akcja sadzenia drzew i krzewów jest również doskonałą okazją do integracji społecznej oraz pełni rolę edukacyjną wśród dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do zakupu własnych sadzonek krzewów, które będą sadzone pod okiem specjalistów od zakładania zieleni miejskiej oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Stalowej Woli. Proponowane gatunki krzewów: berberys, hortensja, lilak, tawuła szara, tawuła von Houtte’a, trzmielina pospolita, irga błyszcząca, mahonia, jałowiec.

Ważne, aby stalowowolanie otaczali opieką młode drzewka posadzone na terenach miejskich. Poszukajcie ich w najbliższej okolicy. Podlewajcie w czasie suszy, a jeśli zauważycie jakieś niepokojące oznaki zgłaszajcie do Urzędu Miasta, do pani Moniki Weryńskiej, tel. 15 643 34 76.

www.stalowawola.pl