Strona główna POWIATY Ranny jastrząb otrzymał pomoc

Ranny jastrząb otrzymał pomoc

Mieszkaniec Staszowa przyniósł do Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie w czwartek, 29 kwietnia, rannego jastrzębia, którego znalazł na ulicy Krakowskiej. Tym razem pomoc przyszła w porę i ptak otrzymał fachową pomoc.

Pracownicy Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska staszowskiego magistratu udzielili ptakowi pierwszej pomocy, a następnie zabezpieczyli go. Jastrząb był wyraźnie osłabiony. Mieszkaniec Staszowa relacjonował, że zwierzę leżało na ziemi, nie mając możliwości poderwania się do lotu. Ranny jastrząb został przekazany do Ptasiego Azylu „Ptakolub” w Złotej. Po szczegółowych badaniach okazało się, że zwierzę ma złamane skrzydło. W ptasim azylu jastrząb otrzymał fachową pomoc.

Ptasi ośrodek w Złotej zajmuje się ptakami, które są ranne, znalezione, lub po prostu podrzucone do „Ptakoluba”. Azyl dostosowany jest do potrzeb ptactwa. Właściciel ptasiej przychodni przygotował dla latających podopiecznych ogrodzony teren to spacerów, małe sadzawki oraz duże klatki.

Bardzo dziękujemy za szybką reakcję, wykazaną empatię oraz pomoc rannemu ptakowi. W przypadku podobnych sytuacji prosimy o kontakt z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie- z Wydziałem Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska lub ze Strażą Miejską.

 

www.staszow.pl