Strona główna POWIATY mielecki Ranking Gmin Podkarpacia 2022

Ranking Gmin Podkarpacia 2022

Miasto Mielec na wysokim 2. miejscu w Rankingu Gmin Podkarpacia za rok 2021.

To już 10 edycja rankingu, którego ideą jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno- gospodarczego na terenie województwa podkarpackiego.

Ranking Gmin to projekt zainicjowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Urzędem Statystycznym.

Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2021, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Ocenie poddawane są wszystkiego gminy województwa podkarpackiego, z wyłączeniem miast na prawach powiatu. W czołówce rankingu znajdują się te gminy, które sprawnie realizują zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe.

Wyniki Rankingu Gmin ogłoszono podczas Konferencji „Wyzwania i perspektywy dla samorządów na przełomie 2022/2023”- Projekty transgraniczne dla jst. Status Realizacji Programu Rządowy Fundusz Polski Ład. Realizacja zadań w zakresie zakupu węgla dla mieszkańców, zorganizowanej dzisiaj w sali konferencyjnej BB Hotel Centrum w Rzeszowie.

Mielec zajął 2. miejsce w Rankingu Gmin. Nagrodę z rąk Wicewojewody Podkarpacia Jolanty Sawickiej odebrał Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Tegoroczne 2. miejsce stanowi wyższy wynik w odniesieniu do roku ubiegłego, w którym to zajęliśmy miejsce 3.

mielec.pl