Strona główna POWIATY Publiczne przedszkola i żłobki w Stalowej Woli nie zostaną otwarte w dniu...

Publiczne przedszkola i żłobki w Stalowej Woli nie zostaną otwarte w dniu 6 maja.

Jedynie 15% rodziców zgłosiło chęć posłania swoich dzieci do przedszkoli w tym okresie. Spośród 1499 dzieci zostało zgłoszonych 226 dzieci w 13 przedszkolach na terenie miasta. W szkolnych oddziałach przedszkolnych chęć udziału w zajęciach zgłosiło tylko 9 spośród 180 wszystkich dzieci. W dwóch żłobkach spośród 185 dzieci zostało zgłoszonych 65 dzieci. Ankieta była przeprowadzona wśród rodziców przez każdą placówkę.

– Od samego początku epidemii podejmuję decyzje, które maksymalnie mają zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Stalowej Woli. Wspólny wysiłek i poświęcenie, odpowiedzialność mieszkańców oraz zachowywanie zasad separacji przynosi dobre efekty. Niestety nasz powiat był miejscem wielu ognisk koronawirusa, a liczba zakażonych jest jedną z większych w województwie podkarpackim. Podejmując taką decyzję trzeba zważyć wszystkie okoliczności, głos rodziców, pracowników placówek oraz sytuację epidemiczną w naszym najbliższym otoczeniu – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Jednocześnie nie można przejść obojętnie wobec zmartwienia rodziców, którzy ze względów zawodowych potrzebują pomocy i opieki nad dziećmi. W związku z tym rozważane jest ograniczone otwarcie przedszkoli. Nastąpi to nie wcześniej niż od dnia 18 maja zapewniając opiekę tylko dla dzieci, których rodzice ze względów zawodowych nie mogą zostać z dziećmi w domu. Otwarcie żłobków odbędzie się w drugiej kolejności i nastąpi po 24 maja. Dokładne daty otwarcia przedszkoli i żłobków będą podawane z odpowiednim wyprzedzeniem po bieżącej analizie sytuacji zagrożenia epidemicznego w naszym mieście. Zasiłek opiekuńczy przedłużony został do 24 maja i zgodnie z nowymi zasadami jest przyznawany również rodzicom, którzy niezależnie od otwarcia przedszkola i żłobka podejmą decyzję o pozostaniu w domu. Decyzja o nieotwieraniu żłobków i przedszkoli została podjęta po szerokich konsultacjach.

– Dziękuję również za udział w sondzie oraz dyskusję na FB w tym temacie, które pomogły podjąć tę niełatwą decyzję – dodaje prezydent

www.stalowawola.pl